Gösterilen sonuç sayısı: 48

Asma kilitler günümüzde iç ve dış ortamlarda sıklıkla kullanılan kilit çeşitlerinin başında gelmektedir. Dış ortamlarda kullanılan asma kilitler dış etmenlere dayanımı ile uzun süreli kullanılabilmektedir.  Bu dayanıklılık yağmur, soğuk, sıcak ve güneş ışınlarına dayanıklılığı kapsamaktadır. İç ortamlarda kullanılan asma kilitler çoğunlukla sandık gibi kapalı kalmasını istediğimiz gereçlerde, bavullarda kullanılmaktadır. İç ortamda kullanılan kilitler dış ortamda kullanılanlara nazaran dış etmenlere daha az dayanıklıdır.

Bu kilitlerin normal ve yüksek güvenlikli gibi standartları da bulunmaktadır. Yüksek güvenlikli asma kilitlerde daha sertleştirilmiş çelik kullanılmaktadır. Ek olarak dışarıdan müdahalenin azaltılması amacıyla bazı markalarda kilit yuvaları müdahaleyi engelleyebilecek yapıdadır.

Teknolojinin gelişmesi asma kilit sektörünü de etkilemiş ve alarmlı kilitler üretilmiştir. Alarmlı kilitlerin herhangi bir şekilde dışarıdan müdahale ile açıldıkların da belirli bir saniye sonra yüksek sesle alarm çalmaktadır.

Bunların dışında kilitlerin güvenliklerinin arttırılması amacıyla üretilmiş, belirli markalarda bulunan asma kilit koruyucuları da bulunmaktadır. Bu koruyucular kilidinizin ölçülerinde kalın metallerden kilidinize uygun olacak şekilde üretilmiştir. Amacı kilidinizin kritik noktalarını dışarıdan müdahaleye kapalı hale getirmektir.