68 sonuçtan 1-48 arası gösteriliyor

Yale Kilit, 1843 yılında Linus Yale Senior ve Linus Yale Junior tarafından kurulmuştur. Yale ilk üretimine 1843 yılında ilk şifreli kilit üretimi ile başlamış, 1844 yılında silindirli kasa kilidi ile devam etmiştir. 1857 yılında ise asma kilit üretimine başlamıştır. Kuruluşunun ilk yıllarında banka kilitleri üzerine uzmanlaşmıştır. Bu yönleri ile dünyanın en köklü firmaları arasında bulunan firma, sektöründe de dünyada öncü konumundadır.

2000 yılı ile birlikte İsveç ve Finlandiya merkezli ASSA Abloy firmasının bünyesine katılmış ve ürünleri tüm dünyada aktif şekilde kullanılmaya başlamıştır.

Ülkemizde kullanımı 1942 yılına dayanmaktadır. 1942 yılında ülkemizde satışa başlayan kilit firması, daha sonrasında ülkemiz pazarından çekilmiş ve 2007 yılına kadar ülke pazarımız dışında kalmıştır. 2007 yılında pazara yeniden giriş yapan Yale, kısa sürede kalitesi ve güvenliği ile pazarda öne çıkan konuma gelmiştir.

Bünyesinde sadece asma kilit ve kilit çeşitleri barındırmayan Yale Kilit, elektronik kilit, çelik kasa, ev alarmları ve akıllı ev sistemleri gibi konularda da oldukça iddaalıdır.

Websitemiz üzerinden firmanın ürünlerine ulaşabilir, en uygun fiyat ile sipariş verebilirsiniz.